Devikit™ DTIR-10 2-johtiminen, ohutrakenteinen lämpökaapeli



Devikit™ DTIR-10 on 2-johtiminen, ohutrakenteinen lämpökaapeli yhdellä liitoskaapelilla.

Saneerauskaapeli soveltuu käytettäväksi sekä uudis-, että saneerauskohteissa betoni-, puu- ja levyrakenteisten (kipsikartonki- ja lastulevy) lattioiden lämmitykseen, joissa on laatta-,
muovi-, korkki-, laminaatti- tai puupinnoite.

Sopivia kohteita:
- asunnot
- toimistot
- yleiset tilat
- tehtaat
- koulut

Lämmityskaapeli toimitetaan määrämittaisena kertakäyttöisellä kelalla, joka helpottaa asennustyötä. Kaapeli on merkitty metrimerkinnöin.

Devikit™ DTIR-10 saneerauskaapelin teho on 10 W/m ja halkaisija vain 4,0 mm.

Asennusväli voi vaihdella 12–6 cm, jolloin
neliötehoksi muodostuu 80–150 W. Yleensä tehona käytetään 100 W/m2.

Mikäli kaapeli kiinnitetään raudoitusverkkoon
varmista, että sen päällä EI kävellä.


Devikit™ DTIR-10 2-johtiminen, ohutrakenteinen lämpökaapeli

Tekniset tiedot



 SSTL numeroPituusTeho W
(W)
Jännite
(V)
Lämmitettävä ala
(m2)
Vastus ohm
(ohm)

Devikit™ DTIR-10

Lisätietoja 8169471101002301529
Lisätietoja 8169472202002302265
Lisätietoja 8169473303002302-4176
Lisätietoja 8169474404002303-5132
Lisätietoja 8169475505002304-6106
Lisätietoja 8169476606002305-888,2
Lisätietoja 8169477707002306-975,6
Lisätietoja 8169478808002307-1066,1
Lisätietoja 8169479909002308-1158,8
Lisätietoja 816948010010002309-1252,9
Lisätietoja 8169481125125023011-1542,3
Lisätietoja 8169484140140023012-1737,8
Lisätietoja 8169486170170023014-2131,1


Dokumentaatio





Käyttö-/asennusohjeet
 
DEVI heating cables
DEVI_Cables_VIIWF202_08090547.pdf (2,8 Mb), Julkaisun numero: VIIWF202, Kieli: English, Julkaisupäivä: 07/04 2015
 
DEVImat™ ja DEVIflex™ sisälämmityssovellukset
Indoor_X001502_VIFTH320.pdf (8,8 Mb), Julkaisun numero: VIFTH320, Kieli: suomi, Julkaisupäivä: 01/02 2012
 
Indoor Heating Applications
DEVI_Indoor_08090541_VIFTH4ML.pdf (22,8 Mb), Julkaisun numero: VIFTH54F, Kieli: (4F) DK,GB,DE,FR,ES,IT,SE,NL,FI,LT,LV,EE,SK,SI,HR,CN,BG,CS,RO,HU,CZ,PL,RU, Julkaisupäivä: 02/09 2013
 


Sertifikaatit
 
20 vuoden laajennettu DEVI-takuu - DEVIWarranty™
DEVIwarranty_08090415_VCHQT2 FI.pdf (0,1 Mb), Julkaisun numero: VCHQT220, Kieli: suomi, Julkaisupäivä: 26/08 2013
 


Yleisesite
 
DEVIflex - Paransimme lämpökaapeliamme entisestään. DTIP on nyt DEVIflex.
DEVIflex_brochure_A4_8p_VBHQB102_2013_low-res.pdf (0,7 Mb), Julkaisun numero: VBHQB102, Kieli: English, Julkaisupäivä: 02/09 2013